energetická náročnost

Rostoucí ceny energií nás donutily změnit pohled na výstavbu rodinných domů již v začátcích firmy STAVBY PRAHA s.r.o. v roce 2004. Neustále sledujeme vývoj nejnovějších technologií pro úsporu energií ve výstavbě a s osvědčenými výrobci spolupracujeme jak při jejich vývoji tak při uvádění na trh.

Pouze kvalitním návrhem a následně správným provedením stavebních prostupů lze dosáhnout úsporné stavby. Dle potřeby energie na vytápění pro objekt v ročním cyklu se v dnešní terminologii stavby dělí do několika kategorií.

NÍZKOENERGETICKÝ/ PASIVNÍ/ NULOVÝ/ AKTIVNÍ dům

Čím úspornější stavbu si přejeme postavit, tím více musíme návrh domu přizpůsobit faktorům, které množství energie na vytápění objektu ovlivní. Na základě požadavku investora je třeba zvolit nejen konkrétní zdroj vytápění či jejich vhodnou kombinaci, ale i dispozice a zařízení regulující větrání objektu, množství oxidu uhličitého či solární zisky. Veškeré tyto aspekty souvisí s pořizovací cenou takových zařízení. Jak velká je to investice, jaká je její návratnost a který energetický standart zvolit? Přejete si ITELIGENTNÍ dům?

Jedná se o komplikovanou problematiku. V přípravě stavby Vám nabízíme naše zkušenosti a poradenství.

Stavby Praha

info@stavbypraha.cz

adresa sídla

Mansfeldova 792, Praha 9
190 00 Praha, Česká republika

Telefon

+420 724 354 241

© 2024 created by MNDESIGNS.